fim.az

MSK deputat seçilənlərin adlarını açıqladı — SİYAHI

10-02-2020, 09:55

MSK deputat seçilənlərin adlarını açıqladı — SİYAHI


Milli Məclisə keçirilən seçkilərin ilkin nəticələri açıqlanıb.

 Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov bu barədə məlumat verib.

O bildirib ki, 1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsindən Vasif Talıbov Milli Məclisə deputat seçilib. Həmçinin 2 saylı Şərur seçki dairəsindən İsa Həbibbəyli, 3 saylı Babək-Kəngərli seçki dairəsindən Səttar Möhbalıyev, 4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsindən Eldar İbrahimov, 5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsindən Siyavuş Novruzov, 6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsindən Ülviyyə Həmzəyeva, 7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsindən Cəbi Quliyev hakimiyyətin qanunverici qanadında təmsil olunmaq hüququ qazanıb.



8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsindən Azay Quliyev, 9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsindən Kəmaləddin Qafarov, 10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsindən Madər Musayev, 11 saylı Qaradağ seçki dairəsindən Aydın Hüseynov, 12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsindən Səbinə Xasiyeva, 13 saylı Xəzər - Pirallahı seçki dairəsindən Rauf Əliyev deputat seçiliblər.

Digər qələbə çalan namizədlər isə aşağıdakılardır:

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Sultan Məmmədov

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Ülvi Quliyev

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Erkin Qədirli

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Rasim Musabəyov

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

Hikmət Məmmədov

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Adil Əliyev

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

Məlahət İbrahimqızı

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Asim Mollazadə

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Ziyad Səmədzadə

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Könül Nurullayeva

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

Sədaqət Vəliyeva

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Fazil Mustafa

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Əliabbas Salahzadə

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Eldar Quliyev

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Nigar Arpadarai

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

Sevinc Fətəliyeva

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Etibar Əliyev

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Afət Həsənova

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

Hüseynbala Mirələmov

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

Mixail Zabelin

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Qüdrət Həsənquliyev

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Pərvin Kərimzadə

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Naqif Həmzəyev

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Müşviq Cəfərov

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

Musa Quliyev

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Hicran Hüseynova

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Emin Hacıyev

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

Oqtay Əsədov

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

İltizam Yusifov

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

Aydın Mirzəzadə

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

İlham Məmmədov

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

Əli Hüseynli

50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi

Şahin Seyidzadə

51 saylı Qusar seçki dairəsi

Azər Badamov

52 saylı Quba seçki dairəsi

Vahid Əhmədov

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Anatoli Rafaelov

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Sadiq Qurbanov

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

Eldəniz Səlimov

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Sevil Mikayılova

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Əminə Ağazadə

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Rafael Hüseynov

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Jalə Əhmədova

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Fəzail Ağamalı

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Sabir Rüstəmxanlı

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Əziz Ələkbərli

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Kamal Cəfərov

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Ramin Məmmədov

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

Əhliman Əmiraslanov

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Bəhruz Məhərrəmov

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

Malik Həsənov

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

Elman Nəsirov

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

Fəzail İbrahimli

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Məşhur Məmmədov

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

Anar İsgəndərov

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

Musa Qasımlı

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Rüfət Quliyev

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

Hadi Rəcəbli

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

Cavanşir Paşazadə

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

Ziyafət Əsgərov

78 saylı Lerik seçki dairəsi

İqbal Məmmədov

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Murad Fərzəliyev

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Çingiz Qənizadə

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

Şahin İsmayılov

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

Tahir Rzayev

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Aqil Abbasov

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Vüqar Bayramov

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Tamam Cəfərova

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Novruzəli Aslanov

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Tahir Kərimli

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Sabir Hacıyev

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Məzahir Əfəndiyev

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

Cavid Osmanov

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Ramil Həsən

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Jalə Əliyeva

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Fatma Yıldırım

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Zahid Oruc

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Sahib Alıyev

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Anar Məmmədov

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

Ağalar Vəliyev

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

Sahibə Qafarova

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Nurlan Həsənov

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

Kamran Bayramov

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Elşad Mirbəşiroğlu

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Nizami Səfərov

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

Sevinc Hüseynova

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Arzu Nağıyev

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Qənirə Paşayeva

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Ülviyyə Ağayeva

107 saylı Qazax seçki dairəsi

Səməd Seyidov

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

Nizami Cəfərov

109 saylı Balakən seçki dairəsi

Nəsib Məhəməliyev

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Elşən Musayev

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

Kamilə Əliyeva

112 saylı Qax seçki dairəsi

Azər Kərimli

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

Vüqar İsgəndərov

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

Əli Məsimli

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Cavanşir Feyziyev

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Fəttah Heydərov

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

Aqiyə Naxçıvanlı

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Bəxtiyar Əliyev

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

Bəxtiyar Sadıqov

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Ceyhun Məmmədov

121 saylı Laçın seçki dairəsi

Mahir Abbaszadə

122 Xankəndi seçki dairəsi

Tural Gəncəliyev

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

Elman Məmmədov

Qeyd edək ki, ölkə üzrə seçkidə ümumilikdə 2 milyon 547 min 982 seçici iştirak edib. Bu isə ümumi seçicilərin 47.81 faizini təşkil edir.

Səsvermə 125 seçki dairəsi üzrə 5573 məntəqədə keçirilib.

Xatırladaq ki, Azərbaycanda seçicilərin sayı 5 milyon 329 min 460 nəfərdir.


Mətndə səhv var? Onu siçanla seçin və Ctrl+Enter düyməsini basın. Oxunub: 56}
OXŞAR XƏBƏRLƏR
XƏBƏR LENTİ
BÜTÜN XƏBƏRLƏR
www.FIM.az
Müəllif hüquqları qorunur. Məlumatdan istifadə etdikdə istinad mütləqdir. Məlumat internet səhifələrində istifadə edildikdə müvafiq keçidin qoyulması mütləqdir.
Təsisçi: Elçin Mahmudov
Tel: (+99455) 252 72 22